Genel

Neden Twitter Kullanılmalı?

Twitter, dünyanın en çok kullanılan ve en çok etkileşimin olduğu sosyal medya mecralarından bir tanesi. Bugün neredeyse, her ülkede en çok kullanılan sosyal medya mecralarının başında geliyor. Kişisel kullanımlardan profesyonel kullanıma, markalardan şirketlere, devlet yetkililerinden ülke başkanlarına kadar, herkes twitter üzerinden etkileşim sağlıyor. Öyle ki, markalar ve devlet kurumları dahi, bilgilendirmelerini daha çok twitter üzerinden gerçekleştiriyor. Peki neden twitter kullanmalıyız? Twitter’ın bize ne gibi bir faydası bulunuyor?

Gündemi Takip Etmek

Malum ülkemiz ve dünyada her saniyede neredeyse bir olay oluyor. Olay olmasa dahi kurumlarından yaptığı bilgilendirmeler de gerçekleşiyor. Twitter anlık veri akışını çok sağlıklı sağladığı için, gündemi takip etmek, olan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmak için en etkili sosyal medya platformu.

Fanı Olduğunuz Ünlüleri Yakından Tanımak

Ünlüler de twitter’ı oldukça aktif olarak kullanıyor. Dolayısıyla, sevdiğiniz bir ünlüyü twitter üzerinden takip etmek, onun hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Twitter biçilmiş kaftan.

Aynı Dili Konuşan İnsanları Bulmak

Twitter, her türlü konunun, sohbetin, paylaşımın yapıldığı bir yer. Gündemi de takip edebilirsiniz, edebiyatı da. Edebiyat, şiir, roman ve kitaplardan alıntılar yapabilir ve aynı tarz insanları bulabilirsiniz.

Siyasi analiz mi yapacaksanız? Twitter tam size göre. Bir çok kişi siyaseti yorumluyor. Futbol veya diğer sporlar ile mi ilgileniyorsunuz? Tüm spor dalları ile ilgilenen kişileri bulabilirsiniz. Basketboldan hentbola, tenisten UFC’ye kadar, her türlü spor alanında uzman veya ilgi duyan kişiyi takip edebilir ve etkileşime girebilirsiniz.

Paylaşımınızın Bir Anda Herkes Tarafından Bilinir Olması

Twitter’da yaptığınız paylaşımlar bir anda binlerce insana ulaşabilir. Attığınız bir Tweet o kadar çok kişiye ulaşabilir ki, bu hızı diğer hiç bir sitede yakalayamazsınız. Bunun sebepleri arasında, Twitter’da arkadaşlık sistemi yerine takipçi sistemi olması yer alıyor. Paylaştığınız Tweetle aynı fikirde olan insanlar Tweetinizi kendi takipçileriyle çok rahat bir şekilde paylaşabilir. Bu da, bir kaç saat içinde paylaşımınızın on binlerce insana ulaşması anlamına geliyor.

Mizahı Kaynağından Alın

Facebook ve instagram’da yayın yapan mizah sayfaların en önemli besin kaynağı Twitter sosyal medya platformudur. Bir Facebook kullanıcısına, yeni ulaşan bir espiri, günler önce Twitter üzerinde konuşulmuş hatta bitirilip, yeni espiriye geçilmiştir. Keza Instagram’da aynı şekildedir. O yüzden mizahı ana kaynağından edinmek için Twitter kullanmalısınız.

About the author

root

Leave a Comment