Dizi-Film

En İyi Rick and Morty Bölümleri

yazar root

Rick and Morty Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim firması için yaratılan çizgi dizi. Netfilix üzerinde Türkçe dublaj seçeneği ile yayınlanıyor. Yetişkinler için içerik üretse de, çocuklar da izliyor. Bize kalırsa her bölüm çok iyi fakat aralarından bir kaç tane seçelim istedik.

Dikkat bu yazı olağanüstü derecede spoiler içerir.

1.Teknolojik Köpek – 1/2

1.sezonun 2 bölümü olan teknolojik köpek bölümü “inception” filmi dalga geçerken, aynı zamanda da dünyayı köpeklerin ele geçirmesini anlatıyor. Rick, Morty ile maceralarında bir problem olmaması için Mr. Goldenfold’un rüyasına bir alet ile beraber dahil oluyor ve öğretmeninin matematik dersinde “iyi” not vermesi için ona fikir aşılıyor.

Aynı anda da, Snuffles isimli köpek, Rick’in taktığı bir cihaz sayesinde, akıllanıyor ve dünyayı ele geçiriyor.

2.Aşk İksiri- 1/6

Morty, Jessciya’ya olan aşkı için Rick’den yardım ister. Rick bir karışım yaparak Morty’ye verir ve Jessiya’ya bulaştırmasını söyler. Oksitoksin Jessciya’ya bulaşır fakat, hasta olan Jessica oksitoksini tüm okula bulaştırır. Ailesi hariç neredeyse tüm dünya Morty’e aşık olur. Durumu düzeltmeye çalışan Rick, durumu daha da beter hale getirir.

rick and morty 1 season 6 episode

3.Rick’siz Bir Şey Geliyor- 1/9

1 Sezon 9. bölüm de iki ayrı hikaye işleniyor. Morty’e bilim fuarı projesinde yardım etmek isteyen babası Jerry, gezegenler ile ilgili maket yaparken, Pluton’un gezegenlikten çıkartılması ile ilgili Morty ile tartışır. Pluton’ın gezegen olduğunu savunan Jerry ve Morty’i Plutonlular kaçırır ve Pluton’ın gezegen olduğunu tüm gezegene (?) söylemesini isterler.

Aynı zamanda, Summer’ın Şeytan’ın lanetli eşyalar dükkanında çalışmasını konu alan bölüm, Ricky’in şeytan ile uğraşması ile devam ediyor.

rick and morty 1 season 9 episode

4.Uzaylı Parazitler- 2/4

Smith ailesinin yanında bir çok parazit yaşar. Parazitler, uzaylıdır ve Smith ailesinin bireylerine çeşitli anıları monte ederek, onlarla geçmişten beri yaşadığı şeklinde kandırırlar. Rick duruma müdahale eder.

rick and morty 2 season 4 episode

5.Schwifty’leme Zamanı- 2/5

Gökyüzünde birden bir kafa ortaya çıkar. Bazı insanlar kafalara taparken, Rick, kafaların bir müzik yarışması düzenlediğini ve yarışmayı kazanmalarını gerektiğini Amerikan başkanına söyler. Şarkıcıların bir çoğu öldüğü için, şarkı söyleme işi Rick ve Morty’e kalmıştır.

rick and morty 2 season 5 episode

6.Rick Çıldırmış Olmalı- 2/6

Rick’in arabası çalışmaz ve Rick sorunun aküde olduğunu söyler. Morty ile beraber akünün içine girdiğinde, sadece akünün çalışması için yarattığı bir evrene seyahat ederler. Evrenin içinde de başka bir evren vardır.

rick and morty 2 season 6 episode

7.Bak Şu Arınana- 2/9

Arınma gecesi ile dalga geçilen bu bölümde, Rick ve Morty, “Arınma Gecesi” düzenlenen bir gezegene giderler. Rick gezegendeki canlıları öldürmekten keyif alsa da, Morty kimseyi öldürmek istemez.

rick and morty 2 season 9 episode

8.Turşu Rick- 3/3

Rick terapiye gitmemek için kendini turşuya dönüştürür. Rick’in kızı Beth tekrar insan olmasını sağlayacak ilacı alınca, Rick turşu olarak kalır. Rick’in turşu hali ile verdiği mücadeleyi izliyoruz.

rick and morty 3 season 3 episode

9.Ricklantis’te Karışıklık- 3/7

Sadece Rick ve Morty’lerin yaşadığı Rick Kalesi’nde, Rick ve Morty’lerin yaşadığı durumu anlatan bu macerada Rick Kalesi’nde ki başkanlık seçimini izliyoruz.

rick and morty 3 season 7 episode

10.Morty’nin Kafa Patlatanları- 3/8

Morty yaşadığı bir macera gerçeklik kaplumbağasının kafasına girmesinden şikayet eder. Anılarını silinmesini isteyen Morty, daha önce Rick tarafından anılarının silindiğini öğrenir. Rick, Morty’nin anılarını sildiğinde aynı zamanda da kaydetmektedir. Bu bölümde Morty’nin silinen anılarını kısa hikayeler şeklinde izliyoruz.

rick and morty 3 season 8 episode

About the author

root

Leave a Comment