Dizi-Film

En İyi IT Crowd Bölümleri

yazar root

The IT Crowd İngiliz yapımı bir komedi dizisi. Genel olarak Britinya yapımlı diziler, özellikle komedi dizilerini güzel oluyor. IT Crowd’da bunlardan bir tanesi. Özellikle şirketlerde/fabrikalarda bilgi işlemcilik yapan BT’ciler diziyi çok sevecektir. Kişisel olarak dizide yaşanılan bir çok konuyu, çalıştığımda şirketlerde yaşadım. En son kurumsal bir firmada çalışırken, BT departmanı eksi ikinci kattaydı ve tam olarak Roy ve Moss gibi takılıyorduk. Dizinin bir çok bölümü oldukça komik fakat yine de en iyilerini derledik. Dizi toplam beş sezondan oluşuyor ve bölümler genelde 25 dakika kadar.

Dikkat yazı spoiler içerir.

1.Dünden Kalma Reçel 1/1

Dizinin ilk bölümü. Hikayedeki kahramanları tanımak adına muhakkak seyretmeniz gereken bölüm. Jen’in işe alınmasını ve Roy ve Moss’la tanışmasını anlatıyor.

2.Kırmızı Kapı 1/4

Jen ofiste bulunan, kırmızı kapılı odada ne olduğunu merak ediyor. Odada daha önce hiç görmediği, ne iş yaptığını bilmediği Richmond ile tanışıyor.

3. Irma Hala’nın Ziyareti 1/6

Jen adet(pms) oluyor ve daha önce çalıştığı ofiste, adet olduğunda diğer kızların da adet olduğundan bahsediyor. Roy ve Moss da adet olduğunu düşünüp duygusal anlar geçiriyor. Moss adet olduklarını mail ile duyurduğu için, tüm dünyada bilgi işlemciler adet olduğunu düşünüyor ve isyanlar çıkıyor.

4.İş Arkadaşlarının Gecesi 2/1

Jen, erkek arkadaşı ile beraber, tiyatroya gidecektir, Roy ve Moss’da tiyatroya oyuna gider. Oyun gay parodi sergilenen bir oyundur. Roy tiyatroda engelli tuvaletine girdiği için engelli rolü, Moss’da personel tuvaletine girdiği için garson rolü yapmak zorunda kalır.

5.Altın Çocuğun Dönüşü 2/2

Reynhol Endüstri’nin sahibi Denholm Reynholm intihar eder. 2. patron bilgi işlemi kapatıp, Roy, Moss ve Jen’i kovmak istemektedir. Cenazede Denholm’ın kayıp oğlu Douglas Reynholm geri döner ve şirketin başına geçer. Sapık oğul Jen’e aşık olur.

6.Erkek Muhabbeti 3/2

Roy ve Moss buldukları bir site sayesinde, erkeklerle futbol muhabbeti yapmayı dener ve başarılı da olur. Futbol muhabbeti ile tanıştıkları arkadaşları ile samimiyetleri ilerler.

7.Ayın Elemanı 3/4

Jen ayın elemanı seçilir. Ayın elemanı seçildiği için konuşma yapması gerekmektedir. Ne konuşma yapacağını bilmeyen Jen, konuşmayı Moss ve Roy’a yazdırır. Moss ve Roy, Jen’e muzip bir şaka yapmak istemektedir.

8.Son Geri Sayım 4/1

Moss, geri sayım adı verilen (bizdeki bir kelime bir işlem yarışması) bir yarışmaya katılır. Yarışmada verilen 9 harften 9 harfli bir kelime üreten Moss, “9+” isminde özel bir kulübe katılmaya hak kazanır.

Ayrıca Roy’da üniversiteden arkadaşına camcı olmadığını anlatmaya çalışmaktadır.

9.Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca 4/4

Roy’un sevgili Julia, Roy’a anne ve babasının ölümünü anlatır. Ölümleri şüpheleri bulan Roy durumu kafasına takar.

Jen müdürler ile yaptığı toplantıda, İtalyanca bildiğini söyleyerek yalan atar ve İtalyan iş adamına tercümanlık yapmaya çalışır.

10.Final Bölümü 5/1

Serinin son bölümü. Diğerlerine oranla daha uzun bir bölüm olan bu bölüm 48 dakika. Kesinlikle izlenmesi gereken bir bölüm. Bir çok olay yaşanıyor. Roy’u kısa boylu ırkçı, Jen’i kadın düşmanı olarak tüm dünya tanıyor ve onlar bu ifadelerden rahatsız olup kendilerini aklamaya çalışıyor.

Ayrıca Moss’un kadın pantolonu giyip öz güvenini yendiği bir bölüm izliyoruz.

The IT Crowd, Britanya komedilerden hoşlanan ve bilgi işlemcilik yapmış insanlar için kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi.

About the author

root

Leave a Comment