Genel

Akıllı Binalar

Teknoloji geliştirdikçe hayatımızın her alanına giriyor. Düne kadar teknoloji deyince, aklımızda sadece bilgisayar gibi elektronik aletler gelirken, bugün her türlü cihazı internet üzerinde kullanabiliyoruz. Beyaz eşyalar, mobilyalar bile teknolojik donanımlar ile süslenmiş durumda.

Tabi eşyaların teknoloji donanımı ile süslenmesi ile beraber akıllı binalar dediğimiz, evlerimizin çok işlevli olması da ön plana çıkıyor. Bursa site yönetimi hizmetleri veren Blue Marin firması, siteleri ve apartmanları teknoloji ile uyumlu hale getiriyor.

Akıllı Binalar ve Mobil Yazılımlar

Binaların akıllı olması, örneğin kombiyi uzaktan istediğimiz zaman açmamıza veya kapatmamıza yarıyor. Mesela eve geleceksek ve kombi kapalıysa, uzaktan, bir saat önceden kombimizi açıp, sıcacık yuvamıza kavuşabiliyoruz. Akıllı binalar ile neredeyse tüm evimizi uzaktan yönetebiliyor ve konforumuza kontrol katabiliyoruz.

Site Yönetim Yazılımları

Sitelerde veya apartmanlarda yaşadığımızda, konforumuz, huzurumuz ve güvenliğimiz için her ay periyodik olarak aidat ödemesi yapıyoruz. Bu aidatlar ile site yönetim firmaları, güvenliğimizi sağlayıp, evlerimizde ve sitelerimizde de huzurlu şekilde yaşamamızı sağlıyor.

Tabi teknolojinin hayatımıza bu denli girmesi ile beraber, bursa site yönetim firmaları da teknolojiye ayak uyduruyor ve mobil yazılımlar ile çözümler sağlıyor. Bu sayede apartman ve site sakinleri de ödemelerini, mobil veya bilgisayarlar üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirebiliyor. Site sakinlerinin, taleplerini, şikayetlerini veya oluşan bir teknik arızayı çevrim içi olarak rapor edebiliyorlar. Ayrıca site sakinlerine yapılacak, bilgilendirmeler ile örneğin bir elektrik kesintisi veya teknik çalışma ile site sakinleri de bilgilendirilmiş oluyor.

Bu şekilde teknoloji alt yapısı kuran site yönetim firmaları, hem işlerini kolaylaştırıp hem de apartman sakinlerini de mutlu ediyor.

About the author

root

Leave a Comment