Genel

Çocuklar İçin Teknolojik Mobilyalar

yazar root

Evlerimizin tüm odalarının, standart mobilyalar ve standart mobilya aksesuarları ile dekore edildiği günler çok geride kaldı. 1980 ve 1990’larda standart mobilyalarımız vardı ve ömrü yettiği sürece bu mobilyaları kullanırdık. Fakat artık hem büyükler, hem gençler hem de çocuklar için mobilyalar üretilir oldu. İşte arabalı yatak mobilyaları da bunlardan bir tanesi.

Arabalı Yatak Nedir?

Arabalı yatak çocuklar için üretilmiş, çocukların rahat etmesi ve hijyen yönünde sağlıklı olması için tasarlanmış bir mobilya çeşididir.

Özellikle erkek çocukların arabalara çok yoğun bir şekilde düşkünlüğü bilinir. Bunu düşkünlüğü de bilen mobilya tasarımcıları ve sanatçıları da işte arabaları mobilyaya çevirmiş bulunmakta.

Arabalı Yatak Özellikleri

Piyasa bulunan bir çok çeşit arabalı yatak mobilyaları bulunuyor. Bizim inceleme yapmamızın nedeni bazıları da akıllı mobilya olarak tasarlandığından. Şimdiki çocuklar malum, her ne kadar istenmese de ellerinde telefon veya tabletler bulunuyor. Bazı arabalı yatak modelleri de akıllı mobilya olarak sunuluyor.

Üzerlerinde temazsız şarj özelliği bulunanları dahi bulunuyor. Fakat en güzel özellikleri arasında, ses ve ışık vermesi bulunuyor. Malum çocuklar karanlıktan korktuğu için üzerlerindeki ışık ile odaya ve çevresine ışık vermesi sağlanıyor. Ayrıca çıkarttığı sesler ile çocuklar arabalı yataklarını sevip, kendi başlarına uyuması konusunda büyük bir adım atıyor. Bu sebeple, çocukların yalnız uyumasına geçiş aşamasında arabalı yatak modelleri büyük rol oynuyor.

About the author

root

2 Comments

Leave a Comment